Источник актуальной информации – для профессионалов

Информационные и коммуникационные технологии: Инновации. Образование. Бизнес. Наука. Соцпроекты.

Среда, 12 Май 2021

Курсы валют НБУ

EUR 0
USD 0
RUR 0
Новости

24 февраля 2016

Круглий стіл: "Цифрові технології сучасної держави"

Світ сучасних технологій змушує кожного йти в «ногу з часом». З розвитком інформаційних технологій – розвивається держава, розвивається людство, розвивається кожен з нас. Яку б роль ми не відігравали в сучасному житті, будь ти держслужбовцем, бізнесменом чи просто пересічним громадянином – ми бажаємо, щоб рівень нашого життя відповідав міжнародним стандартам.

ГО «ІТ Альянс» 24 лютого 2016 року в конференц-залі  ДННУ «Академія фінансового управління» провела круглий стіл “Цифрові технології сучасної держави”, в якому прийняли участь  провідні українські і зарубіжні вчені, представники Кабінету міністрів, ВРУ, АПУ, Державної агенції електронного врядування України, Національного депозитарію, мобільних операторів, НБУ, комерційних банків, лідери ІТ ринку, представники ЗМІ.

Партнер: Університет банківської справи.

Співорганізатори: ДННУ «Академія фінансового управління», компанія «Фінансова студія», DistributorLab, Журнал “КартБланш”.

Відкрила круглий стіл Президент Академії  чл.-кор. НАН України, д.е.н., професор Тетяна Єфименко. У своїй доповіді Тетяна Єфименко розповіла про проблеми асиметричності інформаційного простору в системі управління державними фінансами і наголосила на важливості абсолютної прозорості усіх складових державних фінансів, чому мають сприяти інформаційні технології.

Представник Міністерства юстиції України Юрій Козлов, який є одним з найкращих вітчизняних експертів в галузі ідентифікації і співавтором державної концепції створення екосистеми прийому громадянського паспорту з електронним носієм доповів про поточний стан законодавства України і що необхідно змінити для успішного надання державних послуг у цифровому форматі.  Презентація Юрія почалась з епіграфу Руссо про мудрого законодавця, який починає не з видання законів,  а з вивчення їх придатності для даного суспільства, чого не скажеш про наших законодавців, нажаль. У ВРУ зараз непроголосовані ряд законів, які необхідні для функціонування електронної ідентифікації. Юрій підсумував, що для Україні необхідно впровадити юридично закріплену термінологію, законодавче визначення процесів, нормативно-правове та технічне регулювання, виписання умов та порядку виходу на ринок, нагляд.

К.т.н., провідний науковий співробітник Інституту проблем математичних машин і систем НАН України Віталій Вишневськийзробив презентацію “Ситуаційні центри як основа для стратегічного планування і управління Державою». Доповідач обгрунтував важливість цілевизначення для успіху будь-якої системи і навів приклад з хибним визначенням цілі створити з України корпорацію, яка керується невеликою групою людей біглим президентом  і його оточенням. Така система прийшла до неминучого краху. Пан Віталій навів приклади управління ситуативними центрами в США, Росії і в Україні.

Голова наглядової ради Національного депозитарію України Роман Сульжик розповів про технології світової фінансової системи і розказав, як технологія блокчейн міняє світ і всю світову фінансову систему у бік більшої прозорості, зручності і доступності послуг, натомість - традиційні банківські послуги втрачають популярність і мають трансформуватись відповідно часу під загрозою банкрутства. Роман відмітив, що він ні в якому разі не має бажання придбати український банк за власні, чесно зароблені кошти, бо тоді він швидко може стати злочинцем, відповідно до поточної державної регуляторної політики, яка, щонайменш, не сприяє поліпшенню інвестиційного клімату і з такої країни тікають і капітали і найкращі фахівці.  

Президент товариства фінансових аналітиків Юрій Прозоров у своїй доповіді пригадав цитату екс- Голови Національного банку Сергія Арбузова про те, що головний цінний папір в Україні — це долар США. Ця фраза, на привеликий жаль, виглядає цинічно і правдиво, бо в країні не працює ефективно фондовий ринок, який в цивілізованих країнах виконує роль акумулятора фінансових ресурсів, які сприяють пожвавленню економічних процесів, збільшенню ВВП і багатства громадян, а в нас цей ринок зарегульований і корумпований. Ситуація зараз ще погіршується і, нажаль, до фахівців,  фінансових експертів, аналітиків керівники державних служб, відповідальних за розвиток економіки  не дуже прислуховуються і поки що неспроможні виплутатись із корупційних схем.

Прямо з засідання суду на круглий стіл прийшов відомий правозахисник Ростистав Кравець, адвокат, старший партнер адвокатської компанії «Кравець і Партнери», який розповів про судову практику захисту прав клієнтів банків при отриманні фінансових послуг у цифровому форматі. Ростислав зазначив, що в нашій країні нічого не зміниться, поки не зміниться відношення перших осіб у державі.

Креативний директор ПриватБанку Єгор Аветісов розповів про новітній підхід ПриватБанку до співпраці з партнерами і іншими банками, а саме, зараз банк готовий безкоштовно ділитись своїми ІТ розробками з іншими банками. Єгор розповів як «розумний банк» може допомогти стати містам розумнішими.

Радник Адміністрації Президента України Давід Кізірія зробив презентацію «Blockchain: Держава 3.0. Нова парадигма Державності», в якій розповів про те як технологія Blockchain може використовуватись у державному управлінні і дозволяє зводити на нівець корупційні посягання. Українська державність зараз нещадно руйнується корупцією і наша країна посідає найгірші місця у світових корупційних рейтингах, але за наявності політичної волі ми можемо вийти на найкращі показники щодо подолання корупції завдяки новітнім технологіям.

Екс-голова PIN Bank, керівник компанії “WIDE:UP”, Олег Малкін в презентації «Іноваційні методи підвищення доступності банківських послуг» розповів про тенденції клієнтоорієнтовності. В сучасному світі традиційні банківські послуги відмирають. Недалеке майбутнє за тим, що для отримання зручних  послуг будь-якого банку клієнту буде необхідно лише карта будь-якого банку і будь-який підключений до Інтернету гаджет.

К.т.н., старший криптографер, Tembusu Systems, Павло Кравченко розповів про роль децентралізованих технологій в реформуванні держави і як Blockchain технологія змінює світ.  Про дану технологію багато розмов, але її розуміння в суспільстві на досить низькому рівні. Павло Кравченко розповів, що головним в даній технологіє є принципи, на яких вона заснована. “Що є Блокчейн? Це база даних, в якій автоматично живе вся система змін. Логіка помножені на код. Це скоріше підхід до вирішення завдань. Це набори коду, які кожен може взяти і застосувати”, - пояснив Павло.

Фахівець одного з найбільших світових мобільних операторів Vodafonе Денис Кравченко розповів про бізнес-кейси державно-приватного партнерства і безпеку нових мобільних технологій. У бюджеті будь- якої держави зазвичай не вистачає грошей для впровадження новітніх технологій для забезпечення державних функцій, для цього і існує державно-приватне партнерство, при якому від співпраці у виграші мають бути і держава, і інвестор і, що головне, кінцевий споживач послуги. Це досягається шляхом створення суспільно-корисного продукту інвестором і власником технологій, або групою таких інвесторів і отриманні часткової плати за цей продукт на підставі договору про державно-приватне партнерство.

Регламент заходу перевищив ліміт майже на 3 години, що свідчить про актуальність тематики і вирішення вкрай важливих питань, що дозволить оптимізувати бізнес-процеси надання державних послуг і державного управління.

До обговорення дискусійних питань, згідно програми долучилися представники: АПУ, МІнЮст, Державне агентство з питань електронного урядування України, Омбудсмен, Секретаріат уповноваженого ВРУ з прав людини, КМДА, Київпастранс, НБУ, Незалежна асоціація банків (НАБУ), ПриватБанк, ВТБ Банк, Правекс Банк, УТФА та представники компаній: WIDE:Up, De Novо, DistributorLab, ASK System, Самбен, ATLANT-FINANCE, АФ «Кравець і партнери» та ін.

Резюмуючи засідання – учасники прийшли до висновку, що Україна – не є цифровою державою. Проте в країні є всі підстави, щоб такою стати.

Організатори вдячні партнерам та співорганізаторам заходу за плідну спільну роботу: Університету банківської справи, ДННУ «Академія фінансового управління», компанії «Фінансова студія», DistributorLab, кейтерінг-партнеру: «Ракета-кофе», та інформаційним партнерам: НАБУ, АСС, Бізреліз, ПростобанкКонсалтинг та журналу «Карт Бланш», в наступному номері якого буде висвітлено підсумки даного заходу.